Rewolucja w technologii laserowej
Zdrowie

Rewolucja w technologii laserowej

Duża moc do 12W umożliwia głęboką penetrację tkanek. Laser wysokoenergetyczny łagodzi ból. Jego maksymalna moc jest ponad 50 razy większa niż w zimnego lasera (miękka terapia laserem LLLT). Terapia laserowa o wysokiej intensywności BTL oferuje bardzo skuteczne leczenie wielu dolegliwości zdrowotnych. Jest pomocny w terapii urazów mięśni, tendinopatii, zwyrodnieniowych zaburzeń stawów.

Nowoczesne urządzenie

Urządzenie laserowe BTL o wysokiej intensywności są przenośne. Obsługuje się je za pomocą ekranu dotykowego. Wyposażone są w automatyczne protokoły terapeutyczne dla łatwej i skutecznej obsługi. Połączenie fali uderzeniowej i wysokiej intensywności pozwala zmaksymalizować wyniki leczenia. Przyspiesza czas powrotu do zdrowia. Możemy wybrać falę uderzeniową lub laseroterapię albo skorzystać z kombinacji w jednej sesji. Takie rozwiązanie daje wyjątkowe wyniki leczenia.

Pozwala na głęboką penetrację tkanki z mocą do 12W w trybie ciągłym. Długość fali wynosi 1064 lub 810/980 nm. Tryb pulsacyjny służy do natychmiastowej eliminacji bólu. Laser możemy skierować na konkretny obszar leczenia. Istnieje opcja automatycznej kalibracji źródła laserowego. Wstępnie ustawione protokoły ułatwiają aplikację. Urządzenie ma wbudowany przewodnik terapeutyczny. Interfejs ekranu dotykowego jest łatwy w obsłudze. Ma bezpieczny przełącznik nożny.

 Rewolucja w technologii laserowej 

Cechy charakterystyczne

Łącząc biostymulację i stymulację fotomechaniczną, terapia laserem BTL leczy tkanki. Zapewnia jednocześnie silną i nieuzależniającą formę leczenia bólu. Światło laserowe, dzięki swojej monochromatyczności i spójności, może być precyzyjnie ustawione, a jego zachowanie jest dokładnie zdefiniowane.

Duża moc pozwala na niezwykle wysoką penetrację światłem. Ważna jest właściwa dawka. Rzeczywiście laser wysokoenergetyczny dociera do dotkniętego obszaru zlokalizowanego głęboko w tkance. Ponadto specyficzna długość fali fotomechaniczna stymuluje wolne zakończenia nerwowe. Blokuje w ten sposób sygnał bólowy w układzie nerwowym. Przynosi natychmiastową ulgę w bólu.

Skuteczna terapia

Laser wysokoenergetyczny jest popularnie wykorzystywany w gabinetach fizjoterapeuty. Jest pomocny szczególnie w leczeniu bólu szyi, pleców lub stawów. Pozwala szybko złagodzić ból. Lasery są bardzo skuteczne w stanach zapalnych, w tym neuropatii obwodowej, zapaleniu ścięgien, zapaleniu kaletki i torebki stawowej. Skręcenia, zwichnięcia i powtarzające się urazy ze stanem zapalnym mogą być z powodzeniem leczone laserem.  Niektórzy pacjenci lepiej reagują na tę terapię.

Laseroterapię można stosować jako samodzielne leczenie lub rehabilitacyjną terapię wysiłkową. Ćwiczenia rehabilitacyjne i terapia laserowa ładnie się uzupełniają.

 Rewolucja w technologii laserowej 

Środki ostrożności

Istnieje kilka ośrodków ostrożności przy terapii laserowej. Odpowiednia ochrona oczu jest wymagana zarówno u pacjenta, jak i fizjoterapeuty. Terapii laserem nie wolno stosować w przypadku nowotworów złośliwych, rozruszników serca, stymulatorów kręgosłupa ani w obrębie brzucha u kobiety w ciąży.