Moringa - zdrowa prewencja
Zdrowie

Moringa - zdrowa prewencja

olej

Choć medycyna naturalna jest znana od tysiącleci, ostatnie lata to prawdziwy renesans jej popularności. Zjawisko to staje się widoczne także w Polsce, gdzie coraz częściej poszukujemy alternatywnych sposobów na walkę z dolegliwościami, jakie nas prześladują. Powrót do natury i korzeni wraz z szacunkiem do medycyny naturalnej jest zresztą trendem, który także w przyszłości powinien się rozwijać. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które daje nam natura jest przy tym moringa. Jest to drzewo, które naturalnie występuje przede wszystkim w Azji, a z jego największymi skupiskami można spotkać się u podnóża Himalajów.

Jego znakiem rozpoznawczym jest choćby to, że moringa wykazuje się dużą odpornością na zmieniające się warunki klimatyczne, nic więc dziwnego, że często mówi się o nim jako o wiecznym drzewie. Moringa jest jednak nie tylko ciekawym obiektem badawczym dla biologów. Na uwagę zasługuje i to, że jest nam ona w stanie zapewnić tak doskonałe zdrowie, jak i energię niezbędną do działania. Może być suplementem diety w tabletkach, można jednak również stosować jej sproszkowaną postać oraz naturalne liście w zależności od tego, która opcja wydaje się nam najbardziej interesująca. Moringa jest wykorzystywana przede wszystkim jako rozwiązanie prewencyjne, a zwolennicy naturalnych metod leczenia przekonują, że zapobiega szczególnie wielu dolegliwościom i chorobom.

Moringa - zdrowa prewencja

To doskonałe źródło energii, które ma silne właściwości pobudzające, a także jedno z najlepszych źródeł minerałów, witamin, a nawet aminokwasów niezbędnych do tego, aby pobudzać komórki naszego organizmu. Te ostatnie nie zostały tu zresztą wymienione bez powodu, mamy bowiem do czynienia z aminokwasami egzogennymi, a więc takimi, które muszą być dostarczane do organizmu z zewnątrz, sami nie potrafimy ich bowiem wytwarzać. To także cenne źródło nieocenionej witaminy A, E oraz C oraz znakomity przeciwutleniacz, dzięki któremu łatwiej można eliminować wolne rodniki przyczyniające się do tego, że starzenie się organizmu odbywa się szybciej niż można byłoby to przewidywać. Jeśli moringa jest stosowana regularnie, możemy też liczyć na to, że będzie ona w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia cukrzycy.

Roślina wzmacnia także układ krwionośny i chroni serce obniżając poziom tak zwanego złego cholesterolu we krwi. Nie można zapominać i o tym, że liczyć można na nią i wówczas, gdy chcemy, aby nasz układ nerwowy pracował lepiej, jest też odpowiedzialna za stymulowanie mózgu do bardziej wydajnej pracy. Moringa powinna też spodobać się diabetykom, jej regularne stosowanie sprawia bowiem, że możliwe staje się utrzymanie bez problemu odpowiedniego poziomu cukru we krwi. Jeśli sięgamy po nią pod postacią suplementu diety, pamiętajmy o tym, aby przestrzegać zaleceń, jakich udzielił nam lekarz lub farmaceuta. Jeszcze przed rozpoczęciem suplementacji wskazane jest więc szczegółowe zapoznanie się z treścią ulotki. Forma sproszkowana z kolei sprawdza się znakomicie wówczas, gdy chcemy przygotować koktajl charakteryzujący się tak właściwościami odżywczymi, jak i sycącymi.