Motocykl dla żądnych wrażeń
Zdrowie

Motocykl dla żądnych wrażeń

Indyjska firma Bajaj to już legenda wśród fanów pojazdów jednośladowych. Ich motocykle sprzedają się w tysiącach egzemplarzy na całym świecie, gwarantując niezwykłe doznania w trakcie jazdy. Niespełna dwa lata temu firma wprowadziła do swojej oferty nowy model, który zrewolucjonizował rynek motocykli na świecie.

Co takiego ma w sobie Dominar 400?

Prezentowany model bajaj dominar posiada solidny silnik, którego moc dochodzi do 35 KM przy obrotach na poziomie 8000 na minutę. Kupujący chwalą motocykl za LED-owe oświetlenie oraz ABS. Pojazd charakteryzuje się dynamiczną jazdą przy prędkości na poziomie 110 km/h, wspomagany sześciostopniową skrzynią biegów, a przy redukcji sprzęgłem antyhoppingowym. Powyższe parametry sprawiają, że motocykl znakomicie sprawdza się na miejskich drogach, choć firma promuje ten model jako znakomity na jazdy terenowe. W miastach Europy zdecydowanie lepiej będzie pełnić swoją funkcję jako pojazd przeznaczony do wielkomiejskiej jazdy.

Do pracy i na randkę

Motocykl Dominar 400 zapewnia użytkownikom komfortową jazdę w wygodnej pozycji. Budowa pojazdu sprawia, że zarówno niscy, jak i wysocy konsumenci będą w stanie czerpać z jazdy czystą przyjemność. Dodatkową zaletą modelu jest niskie spalanie, szacowane na około 3,5 litra/100 km.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że cena za powyższe parametry nie jest zbyt wygórowana. Pojazd nieźle prezentuje się na dalszych trasach i w zatłoczonych ulicach, jest niedrogi w utrzymaniu i tani w eksploatacji. Z powodzeniem można nim dojeżdżać do pracy, na wykłady akademickie, a nawet zabrać swoją dziewczynę na randkę za miasto.

Motocykl dla żądnych wrażeń

Trochę historii

Fani motoryzacji z pewnością znają markę Bajaj, której początki datuje się na lata 30. XX wieku. Firma produkuje motocykle od ponad 70 lat. Z głęboko zakorzenioną tradycją i solidnym podejściem do produkcji, Bajaj stała się trzecim co do wielkości producentem jednośladów na całym świecie. Firma z powodzeniem eksportuje swoje motocykle do ponad 70 krajów, zatrudniając setki inżynierów. Roczny koszt, jaki firma przeznacza na badania i rozwój to ponad 22 miliony dolarów. Same liczby świadczą o tym, że mamy do czynienia ze światowym liderem.

Firma stawia na dynamiczny rozwój, czego dowodem jest pewne wejście na europejski rynek. W poszukiwaniu partnerów, wybór lidera padł na polską firmę Romet, która stała się partnerem w promowaniu marki. Firma Romet od lat ceniona jest w Polsce jako solidny przedsiębiorca z obszerną wiedzą, wieloletnim doświadczeniem oraz mocno rozwiniętym kanałem dystrybucji.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany do firmy, warto podkreślić, że Bajaj jest producentem części dla takich marek, jak Husqvarna czy KTM. Równie owocna współpraca zawiązała się pomiędzy marką Bajaj, a światowej sławy Kawasaki. Marki wzajemnie wspierają promocję swoich produktów – Bajaj reprezentuje Kawasaki w Indiach, ci zaś promują indyjskiego lidera na terenach Filipin. Gdyby tego było mało, Bajaj rozpoczął współpracę z brytyjską firmą Triumph. Marka dzięki temu stanie się jeszcze bardziej rozpoznawalna na europejskim kontynencie.