Park Wodny w Krakowie sposobem na nudę!
Zdrowie

Park Wodny w Krakowie sposobem na nudę!

Kraków to miejsce, które każdego roku odwiedza setki tysięcy turystów z Polski i ze świata. Poza oczywistymi obiektami miasto oferuje szeroką gamę rozrywek idealnych dla rodzin z dziećmi. Jedną z propozycji jest Park Wodny w Krakowie. Co znajduje się w ofercie?

Dzień pełen atrakcji

Kto nie uwielbia pluskania się w ciepłej wodzie? Krakowski Park Wodny to coś więcej niż tylko basen. To obiekt gwarantujący całodniową rozrywkę dla osób w każdym wieku. Bez konieczności opuszczania terenu parku można świetnie się bawić, udoskonalić swoje umiejętności pływackie i przekąsić coś smacznego. Przyjemne z pożytecznym! Czy istnieje coś lepszego?

Nie tylko basen

Mapa atrakcji Parku Wodnego w Krakowie jest niezwykle imponująca. Dorośli i dzieci mogą do woli oddawać się takim rozrywkom, jak liczne zjeżdżalnie z efektami specjalnymi, rwąca rzeka czy wyspa piratów. Każdy skrawek obiektu został zaprojektowany z myślą o tym, by użytkownicy mogli cieszyć się różnorodnością atrakcji. Zwolennicy aktywności fizycznych mogą spożytkować nadmiar energii w basenie sportowym, gdzie długość torów dochodzi nawet do 29 metrów. Inną formą wzmocnienia mięśni jest siłownia wodna, idealna także dla osób wymagających rehabilitacji oraz seniorów ze schorzeniami kolan czy bioder.

Dzieci przeżyją w Parku prawdziwą przygodę! Uśmiech na twarzy młodych pływaków zagwarantują mini zjeżdżalnie, statek piracki z wodnymi armatkami, Magiczny Grzybek czy rodzinna zjeżdżalnia Aligator. Niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczy Pontonowa Mamba, której długość to aż 120 metrów. W trakcie emocjonującego zjazdu dzieci doświadczą ciekawych atrakcji w formie multimediów. Głodni wrażeń mogą udać się na ścianki wspinaczkowe i zobaczyć obiekt z nieco innej perspektywy. Wrażenia dodatkowo potęguje fakt, że każdy upadek zakończy się lądowaniem wprost do wody.

Park Wodny w Krakowie sposobem na nudę!

Coś dla zdrowia

O korzyściach płynących z pływania słyszał każdy. Woda całkowicie odciąża kręgosłup, angażując do pracy wszystkie mięśnie. Korzyści zdrowotne zagwarantują też hydromasaże rozmieszczone na terenie obiektu. Masaże denne, leżakowe czy przeciwprądy to tylko niektóre z propozycji. Poddając się działaniu silniejszych strumieni wody można z powodzeniem pobudzić krążenie, zmniejszyć napięcie mięśniowe czy zredukować cellulit.

Kolejną atrakcją jest jacuzzi. Dla odwiedzających przygotowano 8 wygodnych wanien, które wypełnia woda solankowa o temperaturze 35-37 stopni Celsjusza. Poddając się takim zabiegom można skutecznie zredukować stres i oczyścić ciało z toksyn.

Pora nabrać sił

Przy takiej porcji rozrywki każdy organizm prędzej czy później zacznie dopominać się o wrzucenie czegoś na ząb. Z myślą o tym przygotowano barek wodny. Aby przekąsić coś na ciepło, delektować się słodkim deserem czy skosztować orzeźwiającego napoju nie trzeba opuszczać terenu parku. Obsługa obiektu zadbała o to, by odwiedzający mogli do woli cieszyć się dostępnymi atrakcjami.

Park Wodny w Krakowie jest jednym z największych obiektów wodnych w Polsce. Moc atrakcji oraz liczba dostępnych usług czynią obiekt doskonałą propozycją dla rodzin na każdą porę roku.