Hobby zdobione medalem?
Fit porady

Hobby zdobione medalem?

Każdy ma coś co lubi robić, co jest jego, tudzież jej, przysłowiowym konikiem. Często ludzie uprawiają dyscypliny sportowe i każda umiejętność zdobyta w jakimś sporcie zostaje w małej skrytce, schowana daleko przed innymi ludźmi, nazwana „hobby”. Czy nie warto rozwijać się w czymś co się naprawdę lubi? Gdy tylko ktoś odważy się na ten ruch, pokona mnóstwo treningów, dołączy do jakiejś drużyny, może łatwo wzbić się na wyżyny i codziennie czyścić gablotkę z medalami.

Dyscypliny takie jak koszykówka, siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna oraz wiele więcej, często trenuje się już od dziecka. Początkowo uchodzi to za zabawę, potem jest zamiłowaniem, a następnie jak już mogła być zawodem, który się kocha, jest odkładana na rzecz pracy zawodowej lub obowiązków, a z czasem znika w niepamięć. Jak można zachęcić do powrotu, czy do zaczęcia treningu jakiejś dyscypliny?

Co znaczą osiągnięcia?

Osiągnięcia to coś, co powinno być wynagrodzone. Tak było już od czasów szkolnych, lecz czy jest tak dalej w życiu dorosłego człowieka? Praca za biurkiem jest również wynagradzana, lecz jest to coś co nie daje już tyle satysfakcji i szczęścia. Jak osiągnięcia widzą sportowcy? Z czasem osiągnięcie jest ukazywane przed tłumem, jest wpisywane w internecie, posiada się coraz szerszą grupę kibiców, dla niektórych, taka osoba staje się autorytetem. Co do dyscyplin takich jak taniec, starania przerodzą się w sztukę, w płynne wyrażanie emocji. Osiągnięcie w sporcie jest czymś niesamowitym, hucznym i podbudowującym. Osiągnięcia w dyscyplinach sportowych mogą być skrywane za szkłem, w postaci medali i pucharów, w przeciwieństwie do codziennych obowiązków i pracy wykonywanej zawodowo.

Hobby zdobione medalem?

Medale, czyli motywacja?

Medal to coś o czym się marzy, co jest wygraną i jest to coś co dokumentuje, potwierdza całkowicie osobisty sukces sportowca. Jakie medale można zdobyć? Statuetki, medale, puchary w różnych kształtach, z brązu, srebra, złota, a czasem nawet ze szkła. Upamiętniające dane zawody z datą i danymi osobistymi, to coś o czym się marzyło w wieku dziecięcym.