Dlaczego warto tańczyć salsę?
Fit porady

Dlaczego warto tańczyć salsę?

Energetyczna muzyka, szybkie kroki i latynoski temperament to nieodłączne elementy salsy. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z partnerem i przyjaciółmi, jednocześnie pozwala zadbać o zdrowie i kondycję. Sprawdź, dlaczego warto zapisać się na kurs salsy!

Szybsze odchudzanie bez efektu jo-jo

Tańce latynoamerykańskie, zwłaszcza salsa, poprawiają przepływ krwi, wytrzymałość i wyczucie rytmu. Tańcząc, możesz spalić dużo kalorii, dzięki czemu łatwiej zrzucisz zbędne kilogramy i utrzymasz prawidłową wagę. W ciągu minuty spalisz 5-10 kalorii, w zależności od intensywności treningu.

Salsa koncentruje się na wszystkich partiach mięśniowych, takich jak ścięgna podkolanowe, łydki, uda i nogi, dlatego możesz się cieszyć wysportowaną sylwetką. Wspaniale wzmacnia mięśnie i pozwala utrzymać prawidłową postawę. Jeśli marzysz o tym, aby nauczyć się tańczyć salsę, zapisz się na taniec użytkowy w Krakowie

Niższy cholesterol

Tańce latynoamerykańskie pomagają w kontroli lipidów, poprawiając poziom dobrego cholesterolu (HDL) i obniżając poziom złego cholesterolu (LDL). Oprócz tego obniża ciśnienie krwi, chroniąc przed chorobami układu krążenia. Dodatkowo taniec kontroluje poziom cukru we krwi.

Lepsza równowaga

Utrzymywanie równowagi w jednej pozycji może nie sprawić Cię większej trudności, ale balansowanie w różnych typach jest znacznie trudniejsze. Tańcząc salsę, wzmocnisz mięśnie stabilizujące, chroniąc plecy i zmniejszając ryzyko kontuzji. Dodatkowo poprawisz koordynację, refleks i świadomość ciała, co przyda Ci się również na co dzień. Tańcząc, możesz też zadbać o centralny i obwodowy układ nerwowy, jednocześnie zapewnisz równowagę między ciałem a umysłem. Salsa poprawia elastyczność, pobudzając przepływ krwi i tlenu do tkanki mięśniowej. 

Lepsza pamięć

Taniec poprawia pamięć, zmniejszając ryzyko Alzheimera i demencji. Przypominając sobie kroki i choreografię, doskonalisz funkcje poznawcze. Ponadto salsa wspaniale poprawia nastrój, podnosząc poziom endorfin. Skutecznie łagodzi stres i lęk, dodając przy tym sporo pewności siebie. Uczy też samodyscypliny, dzięki czemu łatwiej osiągniesz sukces w życiu zawodowym i prywatnym.

Efekt aerobowy

Tańce latynoamerykańskie wspierają układ sercowo-naczyniowy i zwiększają wydajność płuc. Pamiętaj, by wziąć na zajęcia odpowiedni strój, obuwie, ręcznik i butelkę wody. Salsa wspaniale rzeźbi i wzmacnia mięśnie. Jeśli połączysz ćwiczenia aerobowe z treningiem beztlenowym, będziesz miał piękną, wysportowaną sylwetką. Połącz regularną aktywność fizyczną ze zdrową, zbilansowaną dietą, by cieszyć się dobrym zdrowiem i świetnym samopoczuciem.

Dlaczego warto tańczyć salsę?

Salsa to coś więcej niż taniec!

Tańcząc salsę, możesz też poznać kulturę i muzykę Ameryki Łacińskiej. Wspomniany styl stanowi świetne wprowadzenie do innych tańców latynoamerykańskich, takich jak bachata, cha-cha, tango, czy merengue. Aby zatańczyć salsę, potrzebujesz piosenek z odpowiednim, 8-bitowym rytmem. Nie musisz tutaj ograniczać się do tradycyjnych utworów. Możesz śmiało tańczyć salsę przy wielu kawałkach reggaeton. Co ciekawe, nowoczesne utwory salsy mają szybszy rytm niż klasyczne piosenki.