Aspirator elektryczny dla dzieci — Sprawdź jak skutecznie i bezpiecznie udrożnić nos dziecku!
Zdrowie

Aspirator elektryczny dla dzieci — Sprawdź jak skutecznie i bezpiecznie udrożnić nos dziecku!

Katar lub zalegająca wydzielina to dla małego dziecka spory problem. Jest to również niekomfortowa sytuacja dla rodziców, którzy chcą jak najlepiej pomóc swojemu dziecku. Jednym z najlepszych sposobów na rozwiązanie tego problemu jest aspirator elektryczny. Wbrew groźnej nazwie urządzenia, jest ono bezpieczne i pomaga w komfortowy sposób udrożnić nos dziecka.

Aspirator elektryczny dla dzieci — Sprawdź jak skutecznie i bezpiecznie udrożnić nos dziecku!

 

Czym jest i jak działa aspirator elektryczny?

Aspirator elektryczny to urządzenie, które usuwa wydzielinę z nosa dziecka. Jest to urządzenie o rozmiarach kompaktowych działające na baterie. Zasada jego działania jest prosta i polega na zasysaniu z nosa dziecka wydzieliny. Cały proces odbywa się poprzez wymienne końcówki, które są dopasowane do nosa dziecka oraz są bezpieczne. Udrożnianie nosa dziecka trwa w taki sposób ok. kilkunastu sekund. Aspiratory elektryczne są popularne i ogólnodostępne. Ich ceny wahają się w granicach ok. 100 zł. Aspiratory elektryczne posiadają również często specjalne melodyjki, które uspokajają dziecko i sprawią, że zabieg jest dla nich wręcz ciekawy. Urządzenia te działają na baterie. Aspirator możemy używać nawet już u noworodków (należy sprawdzić te informacje na opakowaniu).

 

Jakie korzyści posiada?

Aspirator elektryczny to bardzo korzystne urządzenie. Pierwszą jego zaletą jest bezpieczeństwo. W porównaniu z gruszką lub innymi sposobami udrażniania nosa aspirator jest w pełni bezpieczny. Możemy stosować go również u dzieci w różnym wieku. Pozwala przede wszystkim skutecznie usunąć wydzielinę, a obsługiwać go mogą osoby bez szczególnej wiedzy czy przeszkolenia. Sam aspirator jest też przyjazny dziecku, gdyż nie sprawia mu bólu, a czynność trwa niezwykle krótko. Ważnym plusem aspiratorów jest ich mobilność. Dzięki działaniu na baterie możemy zabrać go w dowolne miejsce, a samo urządzenie nie zajmuje dużo miejsca. Przy akcesoriach higienicznych dla dzieci niezwykle ważne jest ich utrzymanie w czystości. Aspirator można bardzo łatwo umyć, dzięki czemu nie zachodzi ryzyko rozwoju bakterii itp.