Naturalne metody radzenia sobie ze stratą energii
Fit porady

Naturalne metody radzenia sobie ze stratą energii

Chroniczne przemęczenie i brak energii to przypadłość, która dotyka coraz więcej osób. Stale zwiększana ilość kaw i bezczynne leżenie na kanapie wcale nie musi być skuteczną metodą. Znacznie lepiej sięgnąć po sprawdzone, efektywne i przede wszystkim naturalne i bezpieczne sposoby na pozyskanie energii. Ze zmęczeniem można walczyć i nie jest to walka skazana na przegraną.

Żeby mieć energię musisz się ruszać

Może wydawać się, że brak energii nie jest najlepszym stanem do wzmożonej aktywności, ale warto przemóc się i spróbować zacząć dzień pełną parą. Już od rana warto podnieść się z łóżka przy pierwszych dźwiękach budzika. Następnie zmusić się do kilku ćwiczeń, które mogą iść opornie, ale szybko pobudzą organizm i pozwolą mu wydzielić korzystne endorfiny i dotlenić mózg. Pomocne w porannym wstawaniu i gimnastyce może okazać się światło. Zasłonięte zasłony i brak światła będzie powodować senność i zatrzymanie na etapie nocnych marzeń. Warto odsłonić zasłony i ułatwić otwarcie oczu i obudzenie wewnętrznej energii.

Naturalne metody radzenia sobie ze stratą energii

Pamiętaj o posiłku

Unikanie śniadań jest największą zbrodnią. Brak wartościowego posiłku o poranku może przełożyć się na senność i zmęczenie w ciągu dnia. Osłabiony organizm nie będzie miał sił, aby się regenerować oraz prawidłowo pracować. Najlepiej, aby pierwszy posiłek zawierał kokos. Można sięgnąć po olej kokosowy, dzięki czemu dostarczy się do wnętrza dużo pobudzających składników. Białkowe śniadania także mają ogromną moc. Wspierają wyjście z odrętwienia i dają duże nasycenie na aktywne działanie. Jeżeli można o jedzeniu, to warto wspomnieć także o piciu. Nie chodzi oczywiście o kawę, ale o wodę, która pozwala na zbieranie energii i pobudzanie komórek do pracy.

Sen ma znaczenie

Odpowiednia ilość snu jest niezbędna do prawidłowej regeneracji. Co więcej, nie można na noc zbytnio się najadać. Ciężkostrawne i późne posiłki utrudniają skuteczny wypoczynek w nocy i mogą powodować osłabienie i zmęczenie zaraz po przebudzeniu. Dobrze jest także zachować odpowiednią temperaturę w sypialni, aby nie było w niej zbyt gorąco.