Jak wytrwać na diecie? Produkty bez cukru mogą pomóc!
Fit porady

Jak wytrwać na diecie? Produkty bez cukru mogą pomóc!

Jeszcze do niedawna dieta kojarzyła się z mnóstwem wyrzeczeń i restrykcyjnym przestrzeganiem nieciekawego jadłospisu. Obecnie dieta to zdrowy styl życia, w którym znajdzie się miejsce na słodkie dodatki w postaci owoców czy galaretki. Niestety organizm nieraz domaga się produktów, które nie są wskazane przez dietetyków. Jak wytrwać na diecie pomimo tylu pokus wokół?

Lista zawsze pod ręką

Człowiek postanawia przejść na dietę z różnych powodów. Warto przed przystąpieniem do realizacji swojego ambitnego celu przygotować szczegółową listę powodów, dla których dieta jest idealnym rozwiązaniem. W chwili, gdy organizm domaga się czegoś spoza planu żywieniowego, wystarczy szybko zerknąć na stworzoną wcześniej listę. To zazwyczaj skutecznie odwodzi od sięgania po wysokokaloryczne produkty z długą listą składników.

Wizyta u dietetyka

Bardzo częstą praktyką jest stosowanie „cudownych” diet zamieszczanych w czasopismach czy na portalach internetowych. Niestety, tego typu jadłospis jest tylko przykładowy i z reguły nie zaspokaja zapotrzebowania na witaminy i minerały, nie mówiąc już o tym, że nie jest dostosowany do wagi czy wzrostu człowieka. Wizyta u dietetyka stanowi bardzo rozsądne rozwiązanie. Fachowiec dobierze odpowiednią dietę, wyznaczy niewielkie cele i będzie sprawował regularną kontrolę nad postępami. Zazwyczaj działa to bardzo motywująco na osoby chcące pozbyć się nadwagi.

Jak wytrwać na diecie? Produkty bez cukru mogą pomóc!

Słodkie pokusy, a produkty bez cukru

Ochota na słodycze bywa nieprzeparta i czasami niezwykle ciężko po prostu odmówić sobie przyjemności. Wszystko jest dla ludzi! Sporadyczne sięganie po słodkości nie spowoduje efektu jo-jo. Warto jednak zaopatrzyć się w produkty nie zawierające cukru, których ogromny wybór znajduje się teraz w sklepach spożywczych i internetowych. Batony orzechowe, ciastka pełnoziarniste czy wafelki bez dodatku cukru to wspaniała alternatywa dla tradycyjnej czekolady czy ciasta.

Aktywnie co tydzień

Proces wyszczuplania ciała może być świetną zabawą. Wystarczy dobrać interesujące zajęcia sportowe, by dać się ponieść i w mgnieniu oka wypracować piękną sylwetkę. Trening należy dobrać do swoich preferencji. Osobom lubiącym spotkania w grupie można zaproponować taniec lub aerobic, natomiast tym, którzy wolą dążyć do celu samodzielnie z pewnością spodobają się treningi na siłowni lub pływanie.

Wizualizacja swoich celów

Bardzo dobrym motywatorem do pozostania w swoich postanowieniach jest wyobrażanie sobie zdrowego, smukłego ciała, które można osiągnąć dzięki wdrażaniu zdrowych nawyków żywieniowych. W chwili słabości wystarczy wyobrazić sobie upalne lato, palmy czy nawet gorączkę sobotniej nocy, podczas której zabawa trwa w najlepsze dzięki znakomitej kondycji ciała.

Warto przyjrzeć się bliżej kwestiom wdrażania w codzienne życie zdrowych nawyków żywieniowych. Im większa świadomość na temat pracy całego organizmu, tym łatwiej wytrwać w dietetycznych postanowieniach. Internet jest bogatym źródłem wiedzy o odżywianiu, lecz nie można ignorować też fachowej literatury, która dostępna jest w każdej księgarni, a także w bibliotekach.