Największe miasta nad Bałtykiem
Fit porady

Największe miasta nad Bałtykiem

W Polsce jest kilkanaście milionów osób, które preferują spędzanie wakacji nad Bałtykiem. Jedni z nich preferują małe miejscowości, w których można wypocząć i totalnie odciąć się od wszystkich spraw, które męczą nas każdego dnia. Z drugiej strony jest też sporo osób, które wybierają większe miejscowości, aby zasmakować życia w dużym nadmorskim mieście. Jakie są największe miasta nad Bałtykiem?

Trójmiasto

Jest to połączenie trzech miast: Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. W ten sposób powstaje bardzo duża aglomeracja, która oprócz nadmorskich atrakcji, żyje również własnym i codziennym życie. Bardzo dużą zaletą Trójmiasta jest możliwość szybkiego transportu przez Szybką Kolej Miejską do innych miast aglomeracji. W ten sposób może zwiedzić całą aglomerację w ciągu jednego dnia. Oczywiście nie jest to polecane, gdyż każde z tych miast oferuje mnóstwo miejsc i zabytków, które koniecznie należy zobaczyć, aby móc uznać, że wycieczka się udała. Idealnie nadają się do tego długie weekendy, w których będziemy mieli dużo czasu, aby zobaczyć wszystko.

Największe miasta nad Bałtykiem

Międzyzdroje

Jest to jedno z największych miast położonych w województwie zachodniopomorskim. Głównym miejscem, które jest rozpoznawalne w całej Polsce, jest oczywiście Promenada Gwiazd, gdzie odciski swoich rąk zostawili największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz filmowej. Jest to z całą pewnością jedno z miejsc, które jest obowiązkowe w trakcie zwiedzania tego miasta. Poza tym piękna plaża oraz szereg atrakcji, które czekają na turystów pragnących spuścić trochę z tonu po wielu miesiącach ciężkiej pracy.

Świnoujście

Świnoujście jest nie tylko nadmorską atrakcję, ale również ważnym portem w morskiej żegludze. Z tego miasta możemy udać się w rejs po Morzu Bałtyckim i dotrzeć do miast położonych w Szwecji, Danii czy Niemczech. Cena takiego rejsu jest zazwyczaj wysoka, ale wybranie się, chociażby na krótki rejs po Morzu Bałtyckim jest niepisanym obowiązkiem każdego Polaka. Nie każde państwo ma dostęp do morza, zatem powinniśmy korzystać z tej sposobności, że bardzo duży pas wód należy terytorialnie do naszego państwa. Jest to z całą pewnością powód do dumy.