Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Zdrowie

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Rozwój stomatologii znacząco wpłynął na stan uzębienia obywateli. Dzięki stosowanym aktualnie metodom, większość zębów można spokojnie wyleczyć. W skrajnym wypadku stosuje się implanty zębowe, jednak przeważnie wystarczy zastosowanie nowoczesnych metod leczenia, takich jak leczenie kanałowe w Krakowie.

Czym jest leczenie kanałowe

Samo leczenie kanałowe stosowane jest od dawna. Kiedyś było ono jednak niezwykle bolesne i mało skuteczne. Aby wyjaśnić na czym polegają nowoczesne metody leczenia kanałowego w Krakowie, oraz innych miastach, w których jest dostęp do gabinetów stomatologicznych, korzystających z najnowszych technologii, należy wyjaśnić, kiedy takie leczenie się stosuje.

Leczenie endodontyczne stosowane jest w sytuacjach, w których na każdą, inną formę leczenia jest już za późno. Przeprowadza się je, gdy zmiany próchnicowe zniszczą całego zęba i zaczną atakować tkanki miękkie, które z nim sąsiadują. Sam proces przebiega w ten sposób, że próchnica po zaatakowaniu zęba, gdy zostanie zbagatelizowana i nie wyleczona, z czasem dociera do miazgi zęba. Tam powoduje zniszczenie i obumieranie tkanek. W takich warunkach świetnie rozwijają się bakterie, które z czasem powodują silne stany zapalne.

Aby je zlikwidować jest tylko jedna rada. Trzeba otworzyć zęba i dostać się do miazgi. Następnie stomatolog musi dokładnie wyczyścić kanały zębowe z martwej tkanki. Wiąże się to z koniecznością wykonania bardzo precyzyjnej pracy. Następnie następuje dokładna dezynfekcja oraz wypełnienie kanałów.

Leczenie kanałowe w Krakowie, w nowoczesnych gabinetach

Kiedyś ten proces był niemożliwy do wykonania ze względu na brak odpowiedniego sprzętu. Z czasem dentyści opracowali techniki czyszczenia kanałów, jednak nie były one do końca precyzyjne. Dopiero w ostatnich latach zaczęto stosować na masową skalę leczenie kanałowe pod mikroskopem. Umożliwia do stomatologom niezwykle precyzyjne czyszczenie kanałów zębowych, co minimalizuje ryzyko pozostawienia w nich martwej, zakażonej tkanki. Diametralnie zwiększa to skuteczność i efektywność leczenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie pod mikroskopem nie różni się znacznie od tradycyjnych metod. Jedyną różnicą jest zastosowanie odpowiedniej technologii, która wspomaga pracę dentysty. Wbrew pozorom ta technika wcale nie jest bardzo droga. W niektórych gabinetach, leczenie mikroskopowe jest konkurencyjne pod względem ceny, z leczeniem w tradycyjny sposób. Ostateczna cena jest zależna od ilości kanałów, które trzeba wyczyścić.

Czy są jakieś przeciwwskazania

Leczenie kanałowe w Krakowie, w renomowanych placówkach jest bardzo bezpieczne. Sam zabieg przebiega pod znieczuleniem miejscowym, więc nie ma się czego obawiać i oczywiście nic nie boli. Jest co prawda kilka przeciwwskazań, takich jak hemofilia, reumatyzm czy przechodzona ciąża, lecz każdy przypadek powinien być skonsultowany z lekarzem. Skuteczność zabiegu jest dość wysoka, lecz ciężko ją oszacować, gdyż jest zależna od stanu leczonego zęba.

Artykuł o leczenie kanałowe w Dentocentrum.pl.