5 popularnych sprzętów do domowej siłowni
Zdrowie

5 popularnych sprzętów do domowej siłowni

Masz dość czekania w kolejce do maszyny na siłowni? Dzięki odpowiedniemu sprzętowi możesz stworzyć dynamiczny, drogi i bezpieczny plan treningowy w zaciszu własnego domu. Zobacz, co warto mieć w swojej siłowni.

Kettlebell

Kettlebell poprawia ogólną siłę, równowagę, elastyczność i koordynację. Wzmacnia mięśnie kręgosłupa. Jednocześnie spala tłuszcz i rzeźbi zdrowe i szczupłe mięśnie. Ma przesunięty środek ciężkości. Dlatego trudniej jest go kontrolować. Dzięki wszystkie ćwiczenia z kettlebell będą wymagały skupienia i koordynacji ruchów. 

Wspaniale łączy trening siłowy z cardio. Poprawia siłę funkcjonalną. Celuje w wiele grup mięśniowych wykorzystywanych w codziennych czynnościach. Kettlebell jest kompaktowy i przenośny. Nie zabiera dużo miejsca. Jest uniwersalny i wszechstronny. 

 5 popularnych sprzętów do domowej siłowni

Orbitrek

Nowoczesny orbitrek magnetyczny czy też rowerki stacjonarne są podstawowymi elementami wyposażenia każdej siłowni. Składa się z dwóch długich uchwytów i pedałów. Podczas treningu wykonujesz ruchy typowe dla chodzenia, biegania i wchodzenia po schodach.

Angażuje wszystkie partie mięśniowe. Przyspiesza spalanie tłuszczu. Dokładna ilość spalonych kalorii jest uzależniona od różnych czynników, w tym wieku, płci i aktualnego poziomu sprawności. Ponadto nie obciąża nadmiernie stawów. 

Korzystając z orbitreka, możesz naśladować szybki marsz, bieg lub trudną wspinaczkę po schodach. Aby zmienić rodzaj treningu, wystarczy zmodyfikować opór maszyny i prędkość, z jaką się poruszasz. Jeśli chcesz poprawić kondycję, koniecznie wybierz trening interwałowy o wysokiej intensywności. Wtedy mieszasz okresy wysokiej intensywności z okresami niskiej intensywności.

Rowerek stacjonarny

Jazda na rowerze stacjonarnym to wydajny i skuteczny sposób na spalanie kalorii i tkanki tłuszczowej. Jednocześnie wzmacnia serce, płuca i mięśnie. W ofercie możesz znaleźć pionowe, jak i poziome rowerki stacjonarne.

Nie obciąża nadmiernie stawów, ale nadal zapewnia skuteczny trening aerobowy. Zwiększa siłę mięśni. Możesz użyć aplikacji lub dziennika, aby na bieżąco śledzić swoje postępy. W ten sposób możesz porównywać wyniki i wspaniale się motywować.

Wioślarz

Wioślarstwo angażuje całe ciało. Wzmacnia mięśnie, serca i płuca. Poprawia ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Ergometr wioślarski pozwala spalić dużą liczbę kalorii w szybkim czasie. Na dokładny wydatek energetyczny wpływa wiele różnych czynników, w tym skład ciała, ogólna masa ciała i intensywność ćwiczeń. Jeśli ważysz około 70 kg, możesz spalić nawet 260 kalorii w ciągu 30 minut wiosłowania o umiarkowanej intensywności.

Wioślarz angażuje przede wszystkim mięśnie pleców, ramion, pośladków, ud i łydek. Podczas treningu nie podskakujesz ani nie skaczesz, dlatego wiosłowanie zaliczane jest do ćwiczeń o niskim wpływie. 

 5 popularnych sprzętów do domowej siłowni

Stepper

W porównaniu do niektórych sprzętów nie zabiera zbyt dużo miejsca. Stepper zapewnia wiele korzyści zdrowotnych i kondycyjnych. Wspiera układ sercowo-naczyniowy. Ujędrnia i uelastycznia mięśnie. Pozwala spalić dużą liczbę kalorii i tkankę tłuszczową. Angażuje dolną część ciała. Nie obciąża nadmiernie stawów.