Spalanie kalorii podczas jazdy rowerowej
Zdrowie

Spalanie kalorii podczas jazdy rowerowej

Ile kalorii można spalić podczas jazdy rowerem?

Moda na zdrowy styl życia króluje od wielu lat. Najlepszą okazją do dyskusji na ten temat są coraz cieplejsze dni wiosny i lata. Zrzucanie zbędnego tłuszczyku wiąże się zazwyczaj z katorżniczymi dietami i równie wyczerpującymi ćwiczeniami fizycznymi. Nic bardziej mylnego, ponieważ istnieje pewien wyjątek i zależność: rower, a spalanie kalorii. Okazuje się, że regularna jazda przez godzinę dziennie umożliwia spalenie nawet 500 kalorii. Oczywiście uzależnione jest to od tempa, jednak nawet przy tym największym wysiłek jest nieporównywalnie niższy, niż przy ćwiczeniach siłowych. Rower, a spalanie kalorii nie jest ze sobą powiązane dla wielu ludzi. Jazda rowerem większości osób kojarzy się raczej z relaksem i odprężeniem, co przecież nie ma związku z chudnięciem. Jest to błędne założenie.

Pozostałe korzyści z jazdy rowerowej

Rower, a spalanie kalorii to niejedyne powiązanie korzystne dla zdrowia. Poza tą zaletą, wyróżnia się jeszcze prawidłowy wpływ na funkcjonowanie całego układu oddechowego, krążenia oraz właściwie wentyluje cały organizm. Dodatkowo wysmuklają się nogi, co jest szczególnie istotne dla kobiet. Dzięki pobudzeniu do pracy wszystkich mięśni spalany jest tłuszcz oraz regulowany jest poziom cukru we krwi. Jest to najlepszy dowód na to, że rower a spalanie kalorii nie jest jedyną korzyścią z uprawiania tego sportu. Przejażdżki rowerowe redukują również stres, ponieważ spędza się dużo czasu na świeżym powietrzu. Warto jeszcze dodać, że taka forma ruchu zalecana jest również młodym mamom, które przy przestrzeganiu odpowiednich zasad bezpieczeństwa mogą zabierać na przejażdżki swoje pociechy.

Spalanie kalorii podczas jazdy rowerowej

Komu zalecana jest jazda na rowerze?

Jazdę na rowerze powinno praktykować się w każdym wieku i o każdej porze roku. Szybkie pozbycie się tkanki tłuszczowej jest możliwe dzięki regularnym przejażdżkom na dość długich dystansach. Treningi w postaci jazdy na rowerze są przeznaczone głównie dla osób z nadwagą oraz chorobami zwyrodnieniowymi stawów.