W jaki sposób dobrać odpowiednią szminkę?
Kosmetyka

W jaki sposób dobrać odpowiednią szminkę?

Wiele kobiet zastanawia się jak właściwie dobrać odpowiedni kolor szminki, tak, aby podkreślić swoje atuty oraz uwydatnić piękno twarzy. Wybór nie jest łatwy, ponieważ na sklepowych półkach dostępnych jest bardzo wiele różnych rodzajów szminek. Podczas zakupów warto jednak pamiętać o tym, że właściwie dobrana pomadka powinna przede wszystkim pasować do naszego typu urody.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru szminki?

                Poza kobiecą intuicją warto podczas zakupów wziąć również pod uwagę takie kryterium jak posiadany przez nas typ urody. Przy doborze odpowiedniej pomadki duże znaczenie ma posiadany przez nas kolor włosów. U brunetek najlepiej sprawdzą się pomadki w odcieniu malinowym, ciepłym beżu i jasnym różu, ale równie pięknie będą prezentowały się te w kolorze czerwonego wina i pomarańczowej czerwieni. Rudowłosym kobietom sprzyjają jaskrawe i wyraziste szminki, które doskonale podkreślają ich wyjątkowy kolor włosów. Blondynkom pasują zwłaszcza odcienie koralowe, delikatny róż oraz odcienie beżu. U posiadaczek czarnych włosów doskonale sprawdzi się natomiast klasyczna czerwień. Pięknie kontrastować z czarnymi włosami będą również róże i fiolety.

W jaki sposób dobrać odpowiednią szminkę?

                Do ciepłego typu urody znakomicie psują czerwienie, zwłaszcza te w kolorach ognistych. Kobiety o tym typie urody dobrze wyglądają także w złotych odcieniach szminek, jednak unikać powinny pomadek w gamie różu. U Pań, które mają chłodny typ urody zalecane są zwłaszcza szminki w odcieniach różu, fuksji i fioletu oraz wszelkiego rodzaju ciemne, zgaszone kolory. Natomiast do karnacji kobiet o mieszanym typie urody pasuje niezliczona ilość szminek, a już szczególnie te w kolorach różu i klasycznej czerwieni.

Jakich błędów unikać podczas wyboru szminki?

                Decydując się na zakup szminki nie powinnyśmy ulegać chwilowej modzie, ponieważ nie wszystkie trendy pasują do każdego. Aby nasze pomadki nie zalegały w toaletkach nie warto również decydować się zakupy pod wpływem chwili i emocji. Nie powinnyśmy także kierować się wyborem i rekomendacją osób, które posiadają odmienny od naszego typ urody.