Pielęgnacja męskich dłoni
Kosmetyka

Pielęgnacja męskich dłoni

Dzisiejszy mężczyzna wiele różni się od tego ówczesnego. Dziś ma znaczenie to jak się prezentuje oraz jak odpowiednio o siebie dbać. Każdy ma świadomość, że dłonie są reprezentacją człowieka, tak więc i pielęgnacja rąk mężczyzny już dziś nikogo nie zdziwi.

Problemy skórne

Wywołane są głównie narażaniem się na takie czynniki jak twarda woda, słońce, mróz czy żel antybakteryjny. Powodują one, iż warstwa skórna ulega wysuszeniu i następuje uszkodzenie naturalnej warstwy ochronnej. Trzeba pamiętać, że skóra dłoni jest dużo cieńsza, niż ta na nogach czy rękach. Pod sobą w porównaniu do innych części ciała posiada niewiele tłuszczu. Jest to główny powód, że tak dynamicznie ulega ona przesuszeniu oraz staje się nieprzyjemna i szorstka w dotyku.

Pielęgnacja męskich dłoni

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni dla mężczyzn

Współcześnie występuje bardzo dużo kosmetyków dla dłoni, niezależnie czy to dla kobiet czy mężczyzn. Każda płeć wybierze z pewnością coś odpowiedniego dla siebie. Warto wspomnieć o peelingu skóry dłoni, który powinno się stosować od 2 do 3 razy tygodniowo, co całkowicie wyeliminuje martwy naskórek. Dzięki temu uzyska się efekt wygładzonej skóry i przygotowanej na wartościowe kosmetyki do pielęgnacji dłoni mężczyzny. Dla miłośników delikatnych mikromasaży drobinkami zaleca się użycie klasycznego peelingu. Osoby preferujące gładkie kosmetyki mogą skorzystać z peelingu enzymatycznego. Zarówno klasyczny jak i enzymatyczny peeling mają na celu złuszczenie martwego naskórka.

Mężczyznom dedykuje się kremy do rąk po wykonanym peelingu jako kolejny krok pielęgnacyjny. Na rynku oprócz kremów, jako alternatywa, znajdują się także koncentraty czy różnego rodzaju serum do dłoni. Mimo, że są to różne produkty, dążą one do jednego wspólnego celu jakim jest dbałość o skórę.

Kilka wskazówek

Używając kremu czy peelingu warto pamiętać, by nie przesadzać z ich ilością. Wystarczy nałożyć niedużą porcję i wmasować w skórę. W przypadku peelingu masaż ten nie powinien dużej trwać niż 3 minuty.

Przed nałożeniem serum czy kremu korzystniej jest ogrzać najpierw kosmetyk w dłoni i kolejno przejść do rozmasowania.