Jak wybrać dobry lakier hybrydowy?
Kosmetyka

Jak wybrać dobry lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych w salonach beauty. Wiele kobiet ceni hybrydę za trwałość oraz fakt, że nie ściera się przy codziennych pracach i jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Zabieg malowania paznokci nie jest skomplikowany, dlatego też coraz więcej pań decyduje się wykonywać go samodzielnie. Pierwsze dylematy pojawiają się już na etapie gromadzenia akcesoriów. Po czym poznać dobry lakier hybrydowy?

Krycie lakieru

Kolorowe produkty do stylizacji paznokci są już niemal kultowe. Rosnąca popularność lakierów hybrydowych sprawiła, że w sprzedaży są już tysiące produktów różnych marek, powodując nie lada problem przy wyborze tego odpowiedniego. Jedną z kluczowych cech charakterystycznych dobrego lakieru będzie wysoki poziom krycia płytki paznokcia. Idealnie, jeśli produkt jest w stanie zapewnić 100% krycie przy nałożeniu pierwszej warstwy. Oszczędza to czas, jak również sam produkt. Lakier taki powinien mieć odpowiednią konsystencję.

Niestety jest tylko jeden sposób na to, aby przekonać się, czy wybrany lakier spełnia wymagania użytkowniczki. Niewielką ilość lakieru należy zaaplikować na bezbarwny próbnik i unieść go pod światło. Ta czynność ukaże, czy formuła lakieru zapewni idealne krycie przy pierwszej warstwie.

Trwałość

Pomimo zapewnień producentów o standardowej, 4-tygodniowej trwałości lakieru, w rzeczywistości czas ten jest bardzo różny. Nie wpływa na to sama jakość lakieru. O trwałości hybrydy będzie decydować przede wszystkim odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia, użycie wysokiej klasy bazy oraz topu, jak również codzienne użytkowanie. Na przykład kobieta pracująca w sektorze gastronomicznym narażona jest na częsty kontakt z wodą i pracę w wysokiej temperaturze. To z pewnością sprawi, że lakier szybciej straci swoją trwałość.

Konsystencja

Współczesne lakiery są produktami, które mają za zadanie maksymalnie ułatwić pracę nad stylizacją paznokci i zminimalizować wysiłek. Z tego też powodu ważną cechą lakieru jest jego konsystencja. Dobrej jakości produkt ma właściwości samopoziomujące, co sprawia, że stylizacja jest niezwykle precyzyjna. Ta cecha lakieru jest szczególnie przydatna początkującym stylistkom.

Jak wybrać dobry lakier hybrydowy?

Pędzelek

Odpowiedni kształt pędzelka mocno wpływa na efekt całej pracy. To dzięki niemu stylizacja jest precyzyjna, a samo nakładanie lakieru bardzo komfortowe. Kształt pędzelka jest oczywiście kwestią indywidualnych upodobań, lecz ważne, aby nie był on postrzępiony i miał odpowiednią formę. Dzięki temu malowanie płytki w okolicy skórek będzie ułatwione.

Cena lakieru

Jeśli wybór padnie na lakier z najtańszego źródła, jest niemal pewne, że jego jakość nie jest najwyższa. W przypadku lakierów hybrydowych nie ma czegoś pomiędzy. Im lepszy produkt, tym więcej należy za niego zapłacić. Warto pamiętać, że dobrej jakości lakier odwdzięczy się wyjątkową trwałością i bardzo dobrym składem, który jest bezpieczny dla płytki każdego paznokcia.

Partnerem materiału jest Lart - Lakiery do paznokci online.