Kosmetyki dla suchej skóry
Kosmetyka

Kosmetyki dla suchej skóry

Sucha skóra wymaga bardzo szczególnej pielęgnacji. Do tego celu nie wystarczy zastosowanie kosmetyków nawilżających. Równie istotne jest dostarczanie całemu organizmowi wody, nawilżać ją od środka. Wysuszona skóra niestety jest podatna na powstawanie głębokich zmarszczek i wiotczenie, charakteryzuje się większą dynamiką starzenia.

Kosmetyki dla suchej skóry

Jakie kosmetyki są najlepsze dla suchej cery?

Z uwagi na duże wymagania tego rodzaju skóry, uznaje się, że najlepsze dla niej są kosmetyki naturalne. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że przyczyną problematycznej cery jest właśnie niewłaściwa pielęgnacja. Najlepiej sprawdzą się toniki z wyciągami z jaśminu, zielonej herbaty, róży japońskiej oraz pandanu. Kosmetyk z atomizerem jest idealnym rozwiązaniem, lekka mgiełka nie zmyje nawet delikatnego makijażu. Największą zaletą kosmetyków naturalnych jest oczywiście brak w ich zawartości alkoholu i środków drażniących. Ich głównym zadaniem jest odpowiednie nawilżanie, utrzymywanie odpowiedniej zawartości wody w naskórku. W przypadku skóry suchej poleca się również stosowanie mydła w żelu, zamiast w tradycyjnej formie.

Jakich kosmetyków unikać w pielęgnacji skóry suchej?

Stosowanie niewłaściwych kosmetyków do skóry suchej, bardzo pogarsza jej stan. W ten sposób naraża się ją na powstawanie podrażnień oraz stanów zapalnych. Konieczne jest unikanie kosmetyków o zbyt dużej zawartości wody, co z pozoru jest niezrozumiałe. Powodem jest to, że składnik bardzo szybko odparowuje. Jest za to odpowiedzialna temperatura ludzkiego ciała, która uniemożliwia przedostanie się wody do wszystkich niezbędnych tkanek. Kosmetolodzy odradzają również stosowanie kosmetyków z zawartością alkoholu, który prowadzi do jeszcze większego wysuszenia naskórka. Takie samo destrukcyjne działanie mają również parabeny, które dodatkowo mogą być alergenami. Przed zakupem kosmetyków dla skóry suchej należy również sprawdzić, czy w zawartości nie występują sztuczne barwniki oraz substancje zapachowe. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup kosmetyków naturalnych.