Jakie gogle snowboardowe wybrać?
Fit porady

Jakie gogle snowboardowe wybrać?

Sezon na uprawianie ulubionych sportów zimowych zbliża się wielkimi krokami, dlatego konieczne staje się przygotowanie wszystkich elementów wyposażenia, oczywiście najwyższej jakości i od zaufanych producentów. Jednym z produktów, w które należy się zaopatrzyć są gogle snowboardowe, oczywiście nie może to być pierwszy lepszy model, musi bowiem spełniać podstawowe standardy oraz zapewniać bezpieczeństwo użytkownikowi.

Jakie wybierać gogle snowboardowe?

Jazda na snowboardzie jest dość ryzykowna, zwłaszcza dla oczu, które razi biel śniegu oraz często pojawiające się słońce, dlatego tak istotne jest to, by gogle snowboardowe miały soczewki w odpowiednim kolorze liczbie i wyposażone w odpowiednie filtry. Tylko dzięki tym wszystkim wyznacznikom sportowiec może czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że jego wzrok jest odpowiednio chroniony. Gogle snowboardowe są bardzo ważne, ponieważ narciarz nigdy nie może mieć pewności, że pozostałe osoby obecne na stoku nie spowodują przez swoją nieuwagę jakiegoś wypadku, którego następstwem mogą być poważne urazy, w tym narządu wzroku. Jednak główną funkcją, którą mają pełnić profesjonalne gogle snowboardowe jest kompleksowa ochrona przed silnym wiatrem, sypiącym śniegiem oraz słońcem, bez należytej ochrony konieczne jest mrużenie oczu, co niestety zmniejsza pole widzenia i oczywiście może doprowadzić do wypadku. Przed zakupem gogli snowboardowych należy odpowiedzieć sobie lub sprzedawcy na kilka pytań, po pierwsze: gdzie będzie miała miejsce jazda, po drugie: czy wystarczą same gogle snowboardowe, po trzecie: jak często zmieniają się warunki atmosferyczne w miejscu, do którego wybiera się dana osoba, i po czwarte: czy sportowiec nosi na co dzień okulary. Są to bardzo ważne kwestie, a na podstawie udzielonych odpowiedzi, doradca może przedstawić dostępne opcje.

Jakie gogle snowboardowe wybrać?

Idealne gogle snowboardowe

Najlepsze gogle snowboardowe to takie, których gumka nie jest ani za luźna, ani też nie powoduje ucisku głowy, większość producentów nie rozdziela gogli na damskie i męskie, lecz te przeznaczone dla dorosłych i dzieci. Jednak istnieją marki oferujące zupełnie inne modele dla kobiet i mężczyzn oraz takie, które będą odpowiednie dla obu płci, różnią się one od siebie kolorami i wzorami naniesionymi na ich powierzchnię. Gogle snowboardowe dla osób, które na co dzień używają okularów korekcyjnych muszą mieć odpowiednią ilość miejsca, by je pomieścić, a wyściółka powinna przylegać do skóry, by okulary nie ulegały przesunięciom podczas aktywności na stokach, a szkła nie ulegną porysowaniu. gogle snowboardowe powinny być również dopasowane pod względem właściwego kąta widzenia, także bocznego, generalnie powinna to być wartość oscylująca w granicach 160 stopni, oczywiście pomimo zapewnień sprzedawcy można to w prosty sposób sprawdzić samodzielnie poprzez rozłożenie rąk na boki. Ważnym elementem każdych gogli snowboardowych jest oczywiście wyściółka, od której jest uzależniony komfort użytkownika, powinna być ona miękka i przylegać do skóry, by tworzyć optymalną ochronę przed zimnem i szkodliwymi warunkami.