Najlepsze aplikacje na telefon dla aktywnych fizycznie
Fit porady

Najlepsze aplikacje na telefon dla aktywnych fizycznie

Współcześnie nie ma osoby, która uprawiałaby aktywność fizyczną bez aplikacji monitorującej tętno, ilość kroków czy spalonych kalorii. Stanowią doskonały motywator do pokonywania dalszych celów i wyzwań sportowych. Towarzyszą nie tylko sportowcom, ale także i tym amatorsko uprawiającym sport. Jakie aplikacje mobilne warto mieć na swoim smartfonie przydatne w trakcie biegania czy uprawiania innego rodzaju aktywności fizycznej?

Przydatne aplikacje na telefon – Garmin

Obecnie aplikacje na telefon towarzyszą nam w podczas wielu różnych czynności, w tym i aktywności fizycznej. Jedną z nich jest aplikacja Garmin Connect Mobile, która umożliwia systematyczną synchronizację aktywności, która jest rejestrowana przez zegarek czy też opaskę dla sportowców marki Garmin. Wystarczy włączyć funkcję GPS, by smartfon mógł nam zarejestrować odbytą trasę. Pozwala także na wyszukanie odpowiedniego kursu i treningu dla danej osoby. To, co współcześnie jest bardzo pożądane, to dzielenie się i udostępnianie własnych wyników sportowych w mediach społecznościowych.

Aplikacja Polar

Kolejną aplikacją przydatną w trakcie uprawiania aktywności fizycznej jest Polar Flow. Pozwala ona na analizę treningów, aktywności oraz wyposażona jest w parametr snu. Można ją śmiało łączyć z innymi produktami marki Polar. Dzięki niej można monitorować treningi i analizować postępy. Aplikacja dokonuje cotygodniowe podsumowania, które pozwalają na zobrazowanie własnych postępów oraz tworzy całodobowy pomiar aktywności, ukazując przemierzoną liczbę kroków, spalone kalorie oraz czas snu.

Najlepsze aplikacje na telefon dla aktywnych fizycznie

Suunto

Kolejną aplikacją jest Suunto. Aplikacja ta śledzi najważniejsze aktywności w określonym miejscu na ekranie głównym telefonu. Daje ona wnikliwy obraz podsumowania treningów z trendami aktywności, dzienną liczbę pokonanych kroków, spalonych kalorii oraz dane związane ze snem i jego jakością. Posiada gotowe trasy, które zostały opracowane na podstawie tras przebytych przez użytkowników aplikacji, co pozwala na bezpieczne pokonywanie nowych, dotąd jeszcze nieodkrytych zakątków.

Fitbit

Użytkownicy aplikacji Fitbit App są również posiadaczami urządzenia Fitbit, które zezwala na kontrolę takich parametrów jak tętno, liczbę kroków czy też ilość spalonych kalorii. Wyróżnia się również opcją nawodnienia organizmu, indywidualnym planem żywieniowym, analizą snu oraz bilansu kalorycznego.

MapMyRun

To aplikacja, która pozwala na korzystanie z indywidualnych planów treningowych i jest odpowiednia dla biegaczy, zgodnie ze wskazówkami trenerskimi. Korzysta z niej aż 60 milionów sportowców. Można ją zsynchronizować z różnymi nowymi aplikacjami oraz urządzeniami typu wearables.

HealthMate

To aplikacja idealna dla tych, którzy pragną się pozbyć nadprogramowych kilogramów. To świetny motywator do podejmowania systematycznych treningów. W czasie aktywności fizycznej monitoruje ciśnienie tętnicze oraz kontroluje jakość naszego snu. Dzięki niej można przeanalizować dane związane z przebytymi treningami fizycznymi oraz stan zdrowia.