Wróbelki ćwierkają, że w połowie czerwca – czyli całkiem niedługo – w rodzinie Suunto pojawi się nowe dziecko. Wielkiej rewolucji – chyba – nie będzie, ale kilka nowości fani sportowych gadżetow powitają z radością.

spartan-ultra-titanium-black

Spartan Ultra ma być kolejnym zegarkiem multisportowym Suunto, ale pierwszym wyposażonym w kolorowy ekran dotykowy. Standardem będzie szkło szafirowe, a więc o podwyższonej odporności na zarysowania czy pęknięcia. Rewolucji nie będzie, jeśli chodzi o mierzenie tętna. Finowie wychodzą z założenia, że w profesjonalnym zegarku nie ma miejsca na zabawę z pomiarem tętna poprzez nadgarstek, stąd – być może wbrew trendom – pozostają przy tradycyjnym pasku na klatkę piersiową. Ale fani postępu ucieszą się zapewne, że w tym modelu będą wszystkie inne nowoczesne gadżety, m.in. połączenia z telefonem, pomiary aktywności, analizy wszelakie, mniej lub bardziej potrzebne.

spartan-ultra-titanium-grey

Co ciekawe, wygląda na to, że Suunto kończy z pięcioma przyciskami. Zostają trzy, a brakujące dwa pewnie zastąpi dotykowy ekran. Czy to się sprawdzi? Trudno ocenić. Zastanawiam się tylko, jak to będzie działać w deszczu, śniegu i ciemnościach, w brudzie, czy błocie. Bo w takich warunkach często przebywamy i w takich warunkach używamy sprzętu. Być może funkcje dotykowe nie będą tymi najważniejszymi i „w polu” do nawigacji czy biegu wystarczą tylko te trzy przyciski. Użytkownicy Ambita 3 Peak docenią na pewno doskonałą nawigację, z której słynie fiński koncern oraz znaną z tego samego modelu baterię, która należy do najwytrzymalszych na rynku. Największych ekstremistów ucieszy natomiast tytanowa obudowa – w wersji za dopłatą.

Najważniejsze cechy:
Ekran kolorowy wysokiej rozdzielczości
Dotykowy
Tylko trzy przeciski
Szafirowe szkło
Wysokościomierz barometryczny
GPS i Glonass
Całodobowy pomiar aktywności
Smartwatch
Czas działania (wg taktowania GPS): 20 – 200 h
Wibracje
Waga: 73 g
Silikonowy pasek
Pas do mierzenia tętna
Wersja tytanowa

Ceny: startują od 649 dolarów (700 z paskiem HR) do 799 w wersji tytanowej. Jak tylko sprzęt wpadnie w nasze ręce, sprawdzimy, jak działa. A już teraz zapowiadamy test Suunto Traverse w czerwcowym numerze „Ultra Trail Runner Magazyn”.

Marcin Kijowski

spartan-ultra-black

Pin It on Pinterest

Share This