Compressport nie spoczywa na laurach, choć jest jednym z liderów akcesoriów kompresyjnych dla sportowców. Po wywołaniu niemałego zamieszania, gdy na rynku pojawiły się sygnowane ich logiem kurtki i plecaki trailowe, producent wraca jednak do korzeni, dokonując poprawek w swoim flagowym dziele – opaskach na łydki. R2V2, bo takie, kojarzące się z Gwiezdnymi Wojnami, oznaczenie będą miały nowe opaski, możemy już kupić w Polsce. Czego można się po nich spodziewać?

9371cb0f-43e8-4c0d-94fd-4435be5de7ac

R2V2 – pierwsze opaski chroniące rzepkę

W zestawieniu z dotychczasowymi opaskami R2, nowa wersja ma jedną szczególnie podkreślaną zaletę: dzięki specjalnie umieszczonemu w okolicach kolana materiałowi ma dodatkowo chronić rzepki naszych kolan. Cytując producenta: “Unikalna wypustka chroni wrażliwe kolana i rzepkę wspierając je w trakcie intensywnego wysiłku”. Nie sposób znaleźć jednak więcej informacji na ten temat, co pozostawia mnie z pytaniem: w jaki sposób?

Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, że powstają nowe rozwiązania ku pomocy naszym umęczonym nogom, a z drugiej, część z nich (w tym niestety powyższa) wydaje się absolutnie kosmiczna. Nie zabiegam o koronę króla sceptyków, ale znając w jakimś stopniu charakter problemów, które prowadzą do kontuzji rzepki u biegaczy, nie widzę możliwości by rozwiązanie zastosowane w opaskach R2V2 mogło im w jakikolwiek sposób zaradzić.

Chciałbym się jednak mylić… Jeżeli mieliście już okazję sprawdzić opaski R2V2 w akcji, dajcie znać, jak się sprawdzają!

Grzegorz Soczomski

Pin It on Pinterest

Share This